Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate?

problemy techniczne, sugestie dotyczące funkcjonowania programu
nieistotny
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017, 12:22

Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate?

Post autor: nieistotny »

Dzień dobry, od pewnego czasu mam problem z pobraniem formularzy, próba pobrania kończy się błędem:
"Wystąpił błąd połączenia z serwerem danych. Należy sprawdzić ustawienie połączenia internetowego i zaporę".
Internet jest, zaporę lokalnie testowo wyłączyłem, ale nic to nie daje.
Pozostaje, albo problem z serwerem IPS, albo coś u mnie od strony Fortigate, stąd pytanie czy ktoś z Was korzysta z Fortigate i dodawał wyjątki jak tak to jakie i na jakie adresy/porty?
Robert IPS
Posty: 29
Rejestracja: 06 gru 2016, 9:47

Re: Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate

Post autor: Robert IPS »

Dzień dobry,
Program, aby pobrać listę formularzy wymaga dostępu do ips-infor.com.pl , aby pobrać konkretny szablon formularza wymagany jest dostęp do pityng.pl
W obu przypadkach używany jest port 80.
Pozdrawiam
PT IPS
nieistotny
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017, 12:22

Re: Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate

Post autor: nieistotny »

Na strony te można wejść, w przypadku pityng.pl przekierowuje na pity.pl czyli wynika, że nic nie byłoby blokowane mimo tego formularze nie mogą być pobrane, co w takim razie może być przyczyną?
Robert IPS
Posty: 29
Rejestracja: 06 gru 2016, 9:47

Re: Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate

Post autor: Robert IPS »

W programie jest jedno ustawienie dot. internetu we Właściwościach programu, zakładka internet, Ustawienia proxy. Można spróbować z ustawieniem "Bez proxy"
Pozdrawiam
PT IPS
nieistotny
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017, 12:22

Re: Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate

Post autor: nieistotny »

Opcje proxy sprawdzałem prędzej to nie to.
Coś zauważyłem właśnie, otóż na jednym stanowisku Druki IPS były niezaktualizowane, ale co ciekawsze działało pobieranie (sprawdzenie wersji programu, sprawdzenie formularzy), postanowiłem z ciekawości zaktualizować do wersji ten z marca obecnej i po tym zabiegu program się nie aktualizuje i nie pobiera formularzy.
Robert IPS
Posty: 29
Rejestracja: 06 gru 2016, 9:47

Re: Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate

Post autor: Robert IPS »

W programie we właściwościach, zakładka baza danych, mamy 2 lokalizacje "Danych Aplikacji" i "Modułów formularzy", domyślnie są na folderze Public proponuję zmienić na konto użytkownika, wcześniej uruchamiając program jako administrator opcją "uruchom jako administrator"(możliwe, że użytkownik nie ma dostępu do tego folderu).
Pozdrawiam
PT IPS
nieistotny
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017, 12:22

Re: Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate

Post autor: nieistotny »

To też nie to, użytkownik ma pełne prawa do katalogów które są tam ustawione (profil danego użytkownika).
Pomoc Techniczna IPS
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Re: Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate

Post autor: Pomoc Techniczna IPS »

Aplikacja pobiera automatycznie pliki modułów formularzy z pityng.pl do folderu F3I, który jest przedstawiony we właściwościach programu. Można dodatkowo we właściwościach aplikacji zaznaczyć opcje "Uruchamiaj w TEMP".
Może chodzi o właściciela pliku?

Można pobrać "ręcznie" moduły formularzy, np. aktualne do folderu F3I, plik
http://www.ips-infor.com.pl/pliki/formul/aktualne.z3i
Po otwarciu aplikacji pojawi się okno "Trwa odpakowywanie".
__________
Pozdrawiam
PT IPS
nieistotny
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017, 12:22

Re: Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate

Post autor: nieistotny »

Problem rozwiązany był po mojej stronie i okazało się, że jednak Fortigate blokował mimo, że w logach nic nie było. Starczyło dodać adres ips-infor.com.pl do wyjątków
Dziękuję za pomoc, nie wszędzie tak szybko można uzyskać odpowiednią pomoc techniczną.
Pozdrawiam
pepeEL
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 7:55

Re: Nie można pobrać formularzy - bląd połączenia. Fortigate

Post autor: pepeEL »

nieistotny pisze:Problem rozwiązany był po mojej stronie i okazało się, że jednak Fortigate blokował mimo, że w logach nic nie było. Starczyło dodać adres ips-infor.com.pl do wyjątków
Dziękuję za pomoc, nie wszędzie tak szybko można uzyskać odpowiednią pomoc techniczną.
Pozdrawiam


Możesz napisać gdzie dokładnie ustawić to na fotigate bo męcze się i nie działa mi cały czas. Dodałem w web rating overides i nie działa. Potem dodałem tez na konkretnym profilu WEB Filter w pozycji STATIC URL tylko nie wiem z jakimi to opcjami dodać... jak wyłacze web fileter i proxy na fortigate dopiero działa. Czyli ewidentnie gdzieś fortigate blokuje. Tylko nie moge sobie poradzic z konfiguracja tego. I też zrobiło sie to po ostatniej aktualizacji.

Jak włacze tylko na regule ochronę antywirusową , co wiąże się od razu z właczeniem webproxy na fortigate to od razu blokuje mi pobieranie. Jak mam wszystko wyłączone to jest ok. Poprostu jak na fortigate działa web proxy to od razu blokuje. W konfiguracji web proxy nie można za duzo zmienić gdyz tak jest wskazany port na jakim skanuje http i jest ustawiony 80. Jak zmienie to nie bedzie skanować innch stron.

Proszę o pilną pomoc. Dziwi mnie tylko że w poprzednich wersjach działało a teraz cos zmieniono i jest problem.

Jak tylko w proxy option wyłaczyłem port 80 z PROTOCOL PORT MAPING to od razu działa pobieranie ale wtedy nie mam filtrowania stron dla userów.
ODPOWIEDZ