Import z FORMULARZE.IPS

problemy techniczne, sugestie dotyczące funkcjonowania programu

Postautor: mariusz » 10 lis 2016, 10:52

Witam.
Mam problem z importem danych z programu Formularze IPS do Druki IPS.

Użytkownik posiada program "FORMULARZE IPS" a w nim bazę danych z gotowymi formularzami. Stary komputer pracował na systemie Windows XP. Nowy natomiast posiada Windows 10 Pro 32bit. Nie chcę na nim instalować wirtualnej maszyny ani opcji z xp mode. Zainstalowałem na nim "Biuro rachunkowe" ale podczas uruchamiania próbuje pobrać moduł systemu NTVDM. Pobieranie trwa wieczność i jestem zmuszony ubić proces przez menadżera.

Czy program Druki IPS jest w stanie zastąpić Formularze IPS? Jeśli tak, to dlaczego podczas próby importu danych (próbowałem na wersji standard i pro) występuje błąd: "wybrany folder nie jest poprawnym katalogiem danych programów druki ips lub formularze czy biuro rachunkowe ips prosze wybrac prawidlowy folder"?

Może ktoś doradzi co w takiej sytuacji zrobić?

Dołączam zrzuty ekranu z katalogami oraz komunikatem błędu.
Załącznik
błąd.png
komunikat błędu
błąd.png (31.76 KiB) Przeglądany 7065 razy
Załącznik
katalogi.PNG
widok katalogów
katalogi.PNG (82.68 KiB) Przeglądany 7065 razy
mariusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2016, 10:23

Postautor: Pomoc Techniczna IPS » 14 lis 2016, 12:19

Tak, obecnie nie ma możliwości zaimportowania danych z Formularze IPS do Druki IPS Profesjonalne. Można inaczej:

1. Tworzymy nowego podatnika w Biuro Rachunkowe IPS.
Aplikacja biuro.exe znajduje się w folderze skąd jest uruchamiany Formularze IPS.

2. W Druki IPS Profesjonalne wskazujemy folder FORMUL.IPS,w którym został utworzony plik spodat.ini czyli podatnik w Biuro Rachunkowe IPS i importujemy podatnika.

3.Wybieramy import danych ze starych programów z zaznaczeniem "Do skojarzonych kontekstów" i podatnikiem, którego utworzyliśmy w Biuro Rachunkowe IPS oraz zaimportowaliśmy wcześniej do kartoteki podmiotów.

Zaimportowane dane w Druki IPS PRO otwieramy po wybraniu kontekstu (podatnika).
__________
Pozdrawiam
PT IPS
Pomoc Techniczna IPS
 
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16


Wróć do Druki Std


  • Kto jest online
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości